Onurlu bir TÜRK

Bu tüm ulusa yapılan bir saldırı. Kimse, çığlık çığlığa temcit pilavına dönen ve durmadan tekrarlanan sözlerini tekrarlamasın. Köşelerinde mutlu medya yazarları, kürt milliyetçiliğini – Türkiye’nin demokratik sorunu gibi gündemlere taşıyıp, tartışmalara açıp, çapulcuları muhatap seviyesine yükseltirken, yetersiz kültürleri ve insani bakıştan uzak akademik soslu tavırlarıyla, bu bozgunu adeta pişirip önümüze koydular… Şimdi neden sesleri çıkmıyor. Yook ! Çıkıyor… Bazıları – kalem tutabilmenin pervasız alışkanlığı içinde – arabesk nağmelerle yazılar döşeniyor. Gözyaşından taraf-mış gibi davranıyor… Biz ne yapıyoruz. Hala okuyor, dinliyor ve oturduğumuz yerde oturuyoruz. Neden mi? Çünkü biz duyarsısız. Ateş topu başımıza düşmediği sürece adam olmayız. Ama artık yıllar 1915’ler değil, Kağnıyla mermi taşıyarak, gönül vererek, onurlu naralarla savaşmak bitti. ‘Tek tuşta’ bitiriyorlar işini.Koskoca Türk Ordusunun 13 erini bir kalemde silebiliyorlar. Bunları yapan da bir kaç çapulcu… Kahraman Türk, Güçlü Türk, Onurlu Türk neredesin? Yok… Artık yok! Çünkü onların beynine yıllar önce ‘tek kurşun’ sıkıldı. Kalbi atıyor ama beyin ölümü gerçekleşti. Avrupa şımarıklığı, tüketim, üretmeme, kuyu kazma, kuyuya atma gibi kavramlar, ‘Türklüğün’ yeni ‘geni’ oldu…Zorla yapılmadı bu-yavaş yavş enjekte edildi. Şimdi de kan dökerek, intikam çığlıkları arasında ‘serv’ yapılıyor…

Nasıl proje ama: Çılgınca değil mi? İnanın hedef belli. Yola devam !

Balkon konuşmalarında hırs dolu zafer çığlıkları atan, Türkiyenin her 2 kişisinden ‘biri’ siz misiniz bilemem ama; Ben değilim, onu bilirim.

İşte seçimin hemen sonrası ! Kına yakın… Kanla yıkayın !

Cepler dolarlarla dolarken, ihaleleri almak için hukuku devreye sokup, rakipleri içeri tıkarken, bu milletin sosyal birlikteliklerini bir bir mahvederken; sen neredesin ey TÜRK !

Bu tüm ulusa yapılan saldırıdır. Yıllarımızı geçirdiğimiz bu güzel ülkenin, bazı çıkarlar uğruna satılarak – paralar dökmezmiş gibi, kan da dökerek yazdıkları bir katliamdır. Bizler küçük yaşamlarımızın mücadelesi içinde; biraz gülümseme, biraz başarı ve biraz onur için koştururken, parça parça koparılan etimizdir.

Bir şeyler yapın ! Elinize silah alıp koşun demiyorum !

Artık ‘ONURLU bir TÜRK’ gibi yaşayın !

Vakit geldi. Herkese bir mesaj var… Allah ve memleket inancı olan Herkese:

Ey Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyet’ini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır.

Bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetln imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin!

Bu imkân ve şerait, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dagıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.

Bütün bu şeraitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hiyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasî emelleriyle tevhit edebilirler.

Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır!

Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda, mevcuttur!

M.K. ATATÜRK !

 

Reklamlar
  1. Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: