SAKİN…. ‘SAKIN’ ! (Fenerbahçe Gerçeği)

Topluma şöyle bir bakın. Manzarayı analiz edein ve tekrar düşünün. ‘Sakin’ düşünün ve ‘Sakın’ düşünmeden hareket etmeyin…

Yeni dönem (1950 – 2000) Türkiyesi içinde toplumun kozmopolit muhtevası içinde yer alan değerler birlikteliklerine dikkat edin… Futbol, TSK, Atatürk, Bayrak… Başka bir şey sayabilen var mı? Ben sayamıyorum ! Artık hiç sayamıyorum çünkü bu birleştirici değerler teker teker ve çok gizli üst düzey manevralarla alaşağı edilmeye, insanların yaşamından koparılmaya çalışılıyor.

Bir ‘can dostunuzu’ düşünün; onunla bu konuları paylaşamadığınız, yaşayamadığınız… Ne olurdunuz? Ben söyleyeyim. Koca bir yalnızlık içinde kalırdınız. Şu an benim olduğum gibi… Sosyolojik anlamda eğer bir toplumun içinde yalnızlığa itiliyorsanız; bunun adı ‘AZINLIK’ olmaktır. Hem de ‘HAK’ları olmayan bir azınlık… Bir ‘RUM’ vatandaşın yaşlanan özlemleri, Bir ‘ALEVİ’ dostunuz ibadethanesi olmadan dillendirdiği sessiz duları gibi…

72 Milyonluk bir toplumda ’25 MİLYONLUK’ işte bir azınlık’ haline getirildi…. FENERBAHÇE !

O bir takım değil beyler; O şu an Türkiye’nin en medeni, kültürlü yaşam insanlarının bir arada yaşadığı bir semtin adı… Mahalleleri temiz, birbirni tanıyan, bilen, 4 göbektir aynı sokaklarda oturan, temiz giyenen, gülümseyen, haftasonları ailece eğlenen ve bunları yaşarken ‘üstlerine her Pazar günü FENERBAHCE forması giyen’ Türk insanlarının yaşam biçimi… Türkiye’nin küresel yüzü…. İslam ÇUPİ’nin de yazdığı gibi olan şey de iştye bu: ‘BAŞKA BİR BÜYÜKLÜK’….

Yaşadığımız ükede, Nihat Doğan Somaliye başbakanla giderken, bir ay içinde 40 erimiz şehit edilirken, Bodrumda eller havaya diye el-alem eğlenirken, ressmalr bıçaklanır, generaller hapisere atılır, ses ve seks kayıtları ülkenin ‘MAGAZİN’ gündemi haline gelmişken, seni ‘SAHADA YENEMEYEN’ bazı takımlar, masa başında seni alaşağı ederken, sen tüm olup bitenler FUTBOL diyemezsin…

Ey her iki kişiden biri… Verdiğin oy işte budur… Ve oyu verenlerin içinde, bir çok FENERBAHCELİ gibi davrananlar da vardır. Onlara da bu formalarını artık çıkartmaları gerektiğini bildiririm. Herhalde anlamışlardır artık; konu Türkiyenin ilerlemesi, insanlarının mutluluğu, inanç, evrensel ahlak falan değil… Konu dünyevi dertlere düşmüş insanların ‘PARA’ ve ‘GÜCE’ karşı olan bitmez tükenmez tatminsizliği….

ACIBADEM ile yollar ayrıldı… O önemi değil… ASIL fırtına kopartmak istiyor, işin kalbine istiyorsan – ÜLKER ile ayır yollarını.

Küçük bir örnek – geçenlerde her fenerbahçeli aile gibi – bende sezon alışverişini yapmak için – şükrü saraçoğluna gittim… Orada çalışan (ismi lazım değil) satış görevlisi bir arkadaşımın söylediği söz çok manidardır:

-forma satılmıyor Argün ağabey…

-Niye yahu. Şike vs. Davasından mı? Fenerli takmaz öyle şeyleri çocuk…

-Yok be ağabey… Arkasında ÜLKER yazdığını görenlerin yarısı geri dönüyor.

 

sevgiler,AA

Reklamlar
  1. Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: