Hakkında Kısa kısa

Yazı işlev olarak anlıktır burada. Beynimden parmaklarımın ucuna gider ve bu süreçte bir engele takılmaz. Yazarken arada yutkunuyorsanız bir engel var demektir. Bu yazılarda bunlar yok. Kişiyi o yazıyla başbaşa bırakmak, düşüncelerimi paylaşmaktan başka ticari çıkar, arkadan dolanma ve kündeye getirme gibi niyetler içermez… Doğru bildiklerimi aktarmaktan başka, yanlış gittiğine inandığım her konudaki iç sesimden başka birşey değildir.  Bu değerleri savunur ve yaşarım. Burada da yazıyorum. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Argün albayrak

1967 yılının Temmuz ayında, idealist bir doktor olan şair ve araştırmacı babası Aydoğan Albayrak ile annesi Sevim Albayrak’ın ikinci çocukları olarak dünyaya geldi. Babasının mesleği gereği, ilk dört yaşını ABD’de geçerdi. Türkiye’ye döndüklerinde ise, Erzurum’da tıp fakültesi kurmak için görevlendirilen ailesi ile birlikte Erzurum’da yaşamaya başladı. Orta öğretimin son döneminde, yine ailesiyle birlikte İstanbul’a geldi. Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ni kazanarak Ankara’ya geldi ve beş yıl boyunca başarılı bir öğrencilik dönemi geçirdi. Mezuniyetinden hemen sonra Ankara’da Genel Kurmay Başkanlığı için çalıştı. Burada oluşturduğu eğitim kitapları ile “teşekkür belgesi” aldı. 1992 yılında, birkaç arkadaşıyla beraber Türkiye’nin ilk özel radyosunun kurucuları arasında yer aldı. Daha sonraları kurulan birçok radyonun kuruluş danışmanlığını yaptı. Bu dönemde bazı siyaset adamlarına danışmanlık yaptı. Aynı dönem içinde, gündeme genç bakış toplantılarının organizatörleri arasında yer aldı ve dönemin pek çok iş adamı ve siyasetçi-bürokrat kesimiyle bir arada oldu. O dönemlerde bazı bakan ve milletvekilleri ile “Türkiye’nin uzun vadeli enerji politikaları” üzerine çalıştı ve derneklerin kuruluşlarında yer aldı. Reklamcılık serüveni içinde birçok uluslararası reklam şirketlerinin yaratıcı yönetmenliğini üstlendi. Ulusal – uluslararası alanda çok sayıda reklam ödülü kazandı. Pek çok üniversitenin mesleki sempozyumlarında konuşmacı olarak yer aldı. 99 depreminde, işinden istifa ederek Adapazarı’na gitti ve oradaki yardım çalışmalarında gönüllü olarak görev aldı. Bu dönemde yaptığı bir bağış kampanyasıyla, Düzce’de elli konutluk depremzede evleri yapılmasında önemli rol oynadı ve Düzce ile Bolu valiliklerince “üstün hizmet belgesi” ile ödüllendirildi. Daha sonra üst üste yaşadığı kazalarda ağır yaralar aldı ve uzun sayılabilecek bir dönem fiziki tedaviler gördü. Bu dönemleri yüksek moralle atlatabilmek için, yazmaya, tarihe ve algı yönetimi araştırmalarına yöneldi.
Halen reklamcılık ve taş oymacılığı, tezhip-hat sanatlarıyla ilgilenen Albayrak, birçok firmaya da, stratejik pazarlama ve marka danışmanlığı yapmakta ve kendi stüdyosu olan DYH-B’de marka tasarımı yapmaktadır. Ayrıca, “Etiketin Arka Yüzü” ve “Cavidan” isimli iki kitabını da yayına hazır hale getirmiş,

Reklamlar
  1. Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: